Dolu Kadehi Boş Tut Konseri Baskılar Sonucu İptal Edildi, YRP Teşekkür Etti

‘Dolu Kadehi Ters Tut’ adlı müzik grubunun Gaziantep Üniversitesi’ndeki konseri Gaziantep Aile Platformu’nun hedef göstermesi sonucu iptal edildi.

LGBTİ+’ları destekleyen açıklamalarıyla bilinen grubun konseri, Gaziantep Aile Platformu’nun baskıları sonucu iptal edildi. Konserin iptaline ilişkin üniversite yönetiminden herhangi bir açıklama yapılmadı.
Dolu Kadehi Ters Tut, olaya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kültür Merkezi’ne yapılan baskılar sonucu resmi herhangi bir gerekçe gösterilmeksizin sahne almamız engellenmiştir” dedi.

Olay sonrası CHP’li Şehitkâmil Belediyesi gruba yer tahsis etti. Bu kez de konsere yönelik baskılar nedeniyle ikinci kez konser iptal edildi.

YENİDEN REFAH PARTİSİ VALİ’YE TEŞEKKÜR ETTİ

Yeniden Refah Partisi Gaziantep Gençlik Kolları Başkanı ve Gaziantep 28. Dönem Milletvekili Adayı Faruk Soner Ataş, sosyal medya hesabından konser iptaline ilişkin açıklamasında Vali Kemal Çeber’e teşekkür etti.

Ataş’ın açıklaması şöyle:

“LGBT propagandası yapan dolu kadehi ters tut grubunun önce GAÜN Mavera’da programı iptal edildikten sonra Şehitkamil Kültür Merkezine alınıp daha sonra Valilik kararıyla program iptal edilmiştir. Bu kararı veren başta Gaziantep Valimiz Kemal Çeber, beyefendi ve heyetine teşekkür eder gazi şehrimizde böyle bir olaya bizlerde müsaade etmeyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir