Hatayspor’da Volkan Demirel’den bir istifa kararı daha

Süper Lig ekibi Atakaş Hatayspor’da beklenen sonuçları alamayan teknik direktör Volkan Demirel, görevinden ayrılma kararı aldı. Yağız Sabuncuoğlu’nun haberine göre; Hatayspor Teknik Direktörü Demirel, istifa talebini yönetime sundu.

Son dört karşılaşmasından mağlubiyetle ayrılan ve Volkan Demirel yönetimindeki Hatayspor, 34. hafta sonunda topladığı 33 puanla 18. sırada yer alıyor ve küme düşme hattında bulunuyor.

İstifaya davet edilmişti

Volkan Demirel, kaybettikleri Antalyaspor karşılaşmasından sonra istifa sesleriyle ilgili şu açıklamaları yapmıştı:

”Belki istifa eder misin, etmez misin, tribünler bağırıyor, haklılar, saygı duyuyorum. Yazıyorlar, haklılar saygı duyuyorum. Ama dediğim gibi bundan sonra, benden sonra buraya 4 maçlık birisi de gelse, belki istifa etmek istedim, etmem de gerekiyordu ama olmadı. Neden olmadığını da yeri gelince konuşuruz. Ama 4 hafta boyunca şimdi ben buradayken takımı bırakmak, tabii ki ‘git derlerse’ yine giderim hiç başımın üstünde yerleri var.

Hiç öyle bir derdim de yok ama 4 hafta boyunca burada nasıl bir sene bütün mücadeleleri biz verdiysek, bu ekiple çalışanlarla, futbolcularla nasıl bir mücadeleyi verdiysek, bundan sonra da 4 maç vereceğiz. Ondan sonra da oluyorsa olacak, olmuyorsa olmayacak. Oluyorsa da yine dimdik duracağım buraya çıkıp olmuyorsa da yine buraya dimdik çıkacağım. Çünkü bu çocuklar her şarta ve koşula rağmen mücadele ediyorlar. O yüzden saygıyla hak ediyorlar.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir